Baca Temizleme

Baca Temizleme Konusunda Özverili Çalışma

İzmir merkezli olarak İzmir, Muğla, Antalya, Balıkesir, Denizli, Aydın ve Manisa’da baca temizleme faaliyetlerini yürütmekte olan Tunç Temizlik olarak, Profesyonel ekibimiz ile  öncelikle sizlerin ihtiyaçlarını analiz ediyor, gerektiğinde keşif çalışması yapıyoruz. Keşif çalışması sonrasında sizlerin tarih uygunluğuna göre bir baca temizleme çalışma süresi oluşturup, profesyonel ekibimiz ile özverili bir şekilde temizlik işlemini gerçekleştiriyoruz. Sizlere çözüm ortaklığı sunduğumuz bu süreçte, sonrasında sizlerden geri bildirim alarak her geçen gün mükemmele daha da yakın bir çalışma süreci oluşturuyoruz. Sizlere baca temizleme raporu sunarak, sizleri can ve mal güvenliğini önemsiyoruz.

Yetkili Baca Temizliği Firması

İtfaiye Daire Başkanlığından aldığı baca temizleme yetki belgesi ile yetkili baca temizliği firması olan Tunç Temizlik, sizlere profesyonelliğinin yanı sıra kamu kurumlarından akredite olmanın güvenini de sunuyor. Baca temizliğini işinin ehli olmayan, bireysel çalışan kişilere değil, mutlaka yetkili baca temizleme firması olan firmalara yaptırmalısınız. Bu kapsamda Tunç Temizlik sizlere bilgi donanımı ile her zaman hizmet vermeye hazırdır.

Baca Temizleme Raporu

Baca Temizliği işleminden sonra kurumumuz sizlere baca temizleme raporu vermektedir. İşletme niteliğindeki gerçek ve tüzel kişiler, belediyeler tarafından düzenli denetlenmektedir. Bu kapsamda belediyelerin denetlemeleri dikkat ettikleri en önemli unsurlardan biri yangın riskidir. Yangın riskinin azaltılması için ise düzenli baca temizliğinin yapılması gerekli ve bunun belgelenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda baca temizliği raporu sadece yetkili baca temizliği firmaları tarafından verilebilmektedir.

Baca Temizleme Faaliyet Tipleri

Baca temizleme faaliyet tipleri olarak Ev/Apartman ve İşyeri olarak sınıflandırılmaktadır.

Ev ve Apartman Baca Temizliği: Yılda iki kez yapılması gereken baca temizliği düzenli ve periyodik aralıklarla gerçekleştirilmektedir. Ev ve apartman baca temizleme işleminin yapılmaması yanında can ve mal güvenliği riskini de beraberinde getirir. Baca cidarlarında oluşabilecek kurum/is yangına sebep olabilmekte ya da baca cidarlarının tıkalı olması sonucu çekmeyen bacalarda geçemeyen karbonmonoksit gazı zehirlenmelere ve insan ölümlerine sebep olabilmektedir.

İşyeri Baca Temizliği: Yemek faaliyeti yürüten restouranlar, fırınlar vb. başta olmak üzere oteller, okullar, hastaneler vb. bacası olan tüm işletmelerin işyeri baca temizleme hizmetini düzenli aralıklarla yaptırması gerekmektedir. İşyerlerinin denetlenmesi esnasında baca temizliği raporu işyeri tarafından kurumca ilk istenen belgeler arasındadır.

Faaliyet Alanlarımız

  • İzmir ve ilçeleri
  • Muğla ve ilçeleri
  • Antalya ve ilçeleri
  • Aydın ve ilçeleri
  • Manisa ve ilçeleri
    Balıkesir ve ilçelerinde baca temizleme faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz