Yağlı Kanal Temizliği

Yağlı Kanal Temizliği profesyonel ekibimizle özenle yapılır.

Restorant işletmeleri, otellerin mutfak kısımları, sosyal tesislerin yemek bölümleri, yemek hazırlama firmalarının kullandıkları ocak, sıcaklık vb . sebeplerle oluşan yemek buharı ile bacaların iç kısımlarında oluşan yağın temizleme işlemine yağlı kanal temizliği adı verilir. Yağlı kanal temizliği üzerinde dikkatli durulması gereken bir durumdur. Çünkü yağ yanıcı bir maddedir ve yemek faaliyeti sürdüren kurumların mutlaka yağlı kanal temizliğini düzenli aralıklarla kurumsal firmalara ve profesyonel ekiplere yaptırması gerekmektedir.

Anahtar kelimeler: Yağlı kanal temizliği izmir, izmirde yağlı kanal temizleme

Yağlı kanal temizliği iki ana adımdan oluşmaktadır. Birincisi mekanik temizlik ikincisi ise yağ çıkartıcılarla yağılan fiziksel temizliktır. Yağ çıkarıcı maddelerin kullanıldığı temizlik sonrası baca iç kısımlarının yangın riski azaltılmış olur. Yağlı kanal temizliği mutlaka belirli zaman periyotları ile tekrarlanması gerekmektedir. Sebebi ise oluşacak yağlı kısmının düzenli temizlenmesi gerektiğidir. İzmir’de yağlı kanal temizliği ile ilgili Tunç Temizlik, yağlı kanal temizleme işini profesyonel ekibi ile yürütmektedir.

Temizlenmemiş yağlı bir bacanın yangın çıkarma olasılığı her geçen gün artmaktadır. Kontrolsüz yanan bir baca, her zaman can ve mal güvenliği açısından bir risk unsurudur. Ayrıca ocakta pişen yemeğın üzerine yağ ya da oluşan kurum düşebilir ve insan sağlığın bu tip maddeler kötü etkileyebilir. Bir yandan da bu tip yemeklerin lezzetleri bozulabilir. Ayrıca oluşan yağ ile dolan baca kanalları bacanın verimini düşürür ve istenilen sıcaklığın oluşmasını da etkiler.

Tüm bu hususlar altından yağlı kanal temizliğini mutlaka işinin ehli ve yetkilendirme belgesi olan bir kuruma yaptırınız. Piyasada yağlı kanal temizliği yaptığını söyleyen onlarca insan vardır. Ancak bu kişilerin pek çoğu fatura bile kesemezken, işin de ehli değillerdir. Sizler kısaca bahsedersek, Tunç Temizlik ile iletişime geçip, geleceğe ve sağlığınıza güvenle bakabilirsiniz.

İzmir’de yağlı kanal temizliği alanında uzman ekibi ve profesyonel iş yaklaşımlarıyla Tunç Temizlik iletişim hattı ile irtibata geçebilirsiniz. 0-232-329-99-29 numaralı telefondan İzmir Yağlı Kanal Temizleme firması olan Tunç Temizlik ile iletişime geçebilirsiniz.